Dzień Farmaceuty

Rola farmaceutów w profilaktyce i terapii chorób alergicznych

Wybrane tematy wiodące:
- podstawy i różnicowanie najczęstszych chorób alergicznych,
- odpowiednie dawkowanie i receptowanie leków alergicznych,
- kompetencje lekarza vs kompetencje farmaceuty w procesie terapeutycznym,
- porada aptekarska w alergologii,
- praktyczna pomoc farmaceuty pacjentowi z chorobą alergiczną,
- trudne i ciekawe przypadki.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w nowej i autorskiej inicjatywie Polskiego Towarzystwa Alergologicznego jaką jest Dzień Farmaceuty. Odbędzie się on 10 maja 2019 r. w trakcie XI Konferencji Szkoleniowej PTA w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

Polskie środowisko alergologiczne dostrzega jak ważną rolę odgrywa personel apteki we właściwym procesie terapeutycznym. Farmaceuci są często na pierwszej linii walki z alergiami – jak wykazują aktualne badania to często właśnie do nich jako pierwsi trafiają chorzy cierpiący z powodu cieknącego nosa, podejrzanej wysypki czy cyklicznych duszności. Od umiejętności i wiedzy farmaceuty zależy czy osoba z podejrzeniem choroby alergicznej, otrzyma odpowiednią informację o dalszym postępowaniu ze swoją chorobą. Wiemy doskonale, że farmaceuci są chętni by pogłębiać i konfrontować swoją wiedzę z opiniami oraz doświadczeniami lekarzy-specjalistów.

Polskie Towarzystwo Alergologiczne otwiera się na te głosy i pragnie zaproponować Państwu jednodniowe szkolenie dedykowane farmaceutom obejmujące zagadnienia przydatne w codziennym kontakcie z pacjentem z chorobą alergiczną. Głównym celem tego szkolenia jest pomoc w rozeznaniu gdzie przebiega granica kompetencji w łańcuchu lekarz-pacjent-farmaceuta oraz jak poprawić efektywność tej współpracy dla dobra chorych. Przedstawimy także podstawy różnicowania i charakterystykę najczęstszych chorób alergicznych oraz przeanalizujemy kontrowersje dotyczące odpowiedniego dawkowania leków przeciwalergicznych. Prezentacje i warsztaty przygotują najwybitniejsi polscy alergolodzy, liderzy naszej specjalizacji, a jednocześnie praktycy z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Liczymy także na aktywny głos farmaceutów, którzy na podstawie własnych doświadczeń pozwolą nam poprawić proces leczenia polskich alergików. Do współpracy przy tym projekcie chcemy zaprosić przedstawicieli samorządu farmaceutycznego – Naczelną Izbę Aptekarską, regionalne Izby Aptekarskie oraz Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne.

Mamy nadzieję, że ta propozycja spotka się z Państwa pozytywnym odzewem i pozwoli na synergiczne działanie środowiska alergologów i farmaceutów. Ufamy, że ten projekt będzie miał jednocześnie charakter ekspercki, bo kierowany jest do liderów polskiej farmacji, ale i powszechny, bo dzięki ich współpracy z alergologami wytyczy nowe standardy postępowania z pacjentem przy aptecznym okienku.

Zapraszamy do współpracy!


Informacje ogólne:


Termin i miejsce Konferencji:
10 maja 2019 r.,
Hotel Gołębiewski w Wiśle,
Al. Ks. Bp. Bursche 3,
43-460 Wisła

Przewidywane ramy czasowe: 10:00-17:00

Organizator:
Polskie Towarzystwo Alergologiczne www.pta.med.pl

Biuro Organizacyjne:
AltaSoft Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa www.altasoft.pl

Rejestracja i opłaty:

Rejestracja indywidualna możliwa jest online przez tą stronę. W przypadku chęci zarejestrowania większej liczby osób prosimy o kontakt z Biurem Organizacyjnym. Zarejestruj się...

Opłata rejestracyjna zależy od rodzaju uczestnictwa, wybranego pakietu oraz terminu dokonania płatności.Koszt pakietu bez noclegu: od 250 zł brutto. Zobacz cennik...

Zakwaterowanie, rezerwacja miejsca w hotelu Gołębiewski:

Nie ma możliwości rezerwacji miejsca bezpośrednio w hotelu Gołębiewski. Rezerwacja taka jest możliwa do momentu wyczerpania się wolnych miejsc przez zaznaczenie odpowiedniej opcji (pakiet z noclegiem) podczas procesu rejestracji. Dla zainteresowanych podajemy kilka opcji zakwaterowania w hotelach w pobliżu.Czytaj więcej...

Opcje dodatkowo płatne

Na miejscu będzie możliwośc dokupienia kolacji w czwartek 9.05.2019 lub piątek 10.05.2019.Organizator może pobierać dodatkowe opłaty od Uczestników za udział w imprezach towarzyszących (pozamerytorycznych), o ile imprezy takie będą miały miejsce i nie będą finansowane przez zewnętrznego Sponsora, niebędącego członkiem Stowarzyszenia INFARMA. (Więcej informacji marzec 2019)

Język Konferencji:
Oficjalnym językiem Dnia Farmaceuty jest język polski.

Certyfikaty uczestnictwa:
Za udział w Dniu Farmaceuty będą wydawane certyfikaty uczestnictwa.

Ważne linki:
Regulamin uczestnictwa
Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
Polityka prywatności AltaSoft

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Biurem Organizacyjnym

 

ProgramRejestracja:


Przed zarejestrowaniem się prosimy o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa.

Rejestracja indywidualna przeprowadzana jest za pośrednictwem Systemu Obsługi Konferencji znajdującego się pod bezpiecznym adresem https://szkolenia.altasoft.eu/. Po naciśnięciu poniższego przycisku nastąpi przekierowanie na odpowiednią stronę.

Zarejestruj się

Za pomocą wyświetlonego formularza można zarejestrować jedną osobę, w przypadku zainteresowania rejestracją większej liczby osób prosimy o kontakt z Biurem Organizacyjnym.

Rezerwacja miejsca na Konferencji oraz miejsca w hotelu następuje dopiero po zarejestrowaniu odpowiedniej wpłaty. Miejsce jest wstęnie blokowane przez okres 7 dni od momentu dokonania rezerwacji. W przypadku płatności po tym terminie prosimy o upewenienie się, czy miejsca na konferencji lub w hotelu są jeszcze dostępne.


Opłaty

Podstawowa opłata rejestracyjna netto/brutto* wynosi:

 • zarejestrowana płatność do 31.01.2019: 203,25zł/250zł*
 • zarejestrowana płatność do 09.05.2019: 243,90zł/300zł*
 • płatność na konferencji: 325,20 zł/400zł*
* Opłata brutto zawiera VAT 23%

Pakiet podstawowy obejmuje:

 • identyfikator i materiały konferencyjne,
 • udział w sesjach naukowych,
 • posiłki przewidziane programem,
 • wstęp na wystawę medyczną,
 • certyfikat uczestnictwa w konferencji.

Dopłata do pakietu z jednym noclegiem netto/brutto* wynosi:

 • pokój 1-osobowy: 420zł/516,60 zł* BRAK WOLNYCH MIEJSC
 • miejsce w pokoju 2-osobowym: 250zł/307,50zł* BRAK WOLNYCH MIEJSC
 • pokój 2-osobowy: 500zł/615zł* BRAK WOLNYCH MIEJSC
* Opłaty brutto zawierają VAT 23%

UWAGA:
 1. Dopłata do pakietu z noclegiem w hotelu Gołębiewski może obejmować 1 lub 2 noclegi ze śniadaniem w terminie 9-11.05.2019. Podana cena to cena dopłaty za jeden nocleg.
 2. Pokazywany stan miejsc jest stanem chwilowym. W związku z kolejnymi rezerwacjami i możliwymi ich anulacjami może ulec zmianie.
 3. Opcja rezerwacji miejsca w pokoju przeznaczona jest dla dwóch rejestrujących się osób, które chcą zostać zakwaterowane razem . Fizyczna rezerwacja pokoju w hotelu będzie możliwa dopiero po uiszczeniu pełnej opłaty za cały pokój, stąd prosimy o wpisanie imienia i nazwiska drugiej osoby w uwagach formularza rejestracyjnego.

Realizacja płatności


 • Dane zgłoszenie rejestracyjne jest brane pod uwagę dopiero po zarejestrowaniu odpowiedniej płatności.
 • Opłatę należy wnieść dopiero po dokonaniu rejestracji na konferencję, przelewem na konto bankowe Biura Organizacyjnego.
 • W tytule przelewu koniecznie prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika oraz hasła "DF2019".
 • Dane konta:
   Bank: mBank SA
   Nr konta: 29114020170000420212961268
   SWIFT CODE: BREXPLPWMUL
   Właściciel konta: AltaSoft Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa
 • Płatnośc na miejscu możliwa jest gotówką lub kartą VISA albo MasterCard.

Zmiany w rejestracji


W przypadkach: zmian płatnika rezerwowanych usług albo danych osoby rejestrowanej dokonanych po zarejestrowaniu płatności, pobierana jest opłata manipulacyjna 50 zł brutto za każdy taki incydent.

Anulacja zgłoszenia i zwrot opłaty


Uwaga! Przedstawione warunki anulacji i zwrotu opłaty mają zastosowanie jedynie w przypadku zamówień obejmujących jeden pakiet uczestnika opłacany przez danego płatnika. W przypadku większych zamówień warunki anulacji ustalane są indywidualnie i zależą od wielkości zamówienia.

 • Warunkiem zwrotu jest przesłanie pisemnej (może być drogą elektroniczną) rezygnacji z udziału lub wniosku o zwrot wniesionej indywidualnie opłaty do Biura Organizacyjnego. Decydująca jest data otrzymania rezygnacji lub wniosku:
  • do dnia 31.01.2019 r. zwracane jest 100% wartości usług, które mają zostać objęte zwrotem minus opłata manipulacyjna 50 zł brutto
  • do dnia 28.02.2019 r. zwracane jest 90% wartości usług, które mają zostać objęte zwrotem
  • do dnia 31.03.2019 r. r zwracane jest 50% wartości usług, które mają zostać objęte zwrotem
  • po 31.03.2019 r. opłata nie podlega zwrotowi
 • Zwrot opłaty następuje bezpośrednio na konto bankowe, z którego została wysłana. W przypadku wystawionych faktur VAT, do 14 dni po otrzymaniu przez Biuro Organizacyjne podpisanej kopii faktury korygującej.
Czytaj więcej - regulamin uczestnictwa...

Zakwaterowanie

Hotel Gołębiewski – Centrum Konferencyjne

al. Ks. Bp. Bursche 3, 43-460 Wisła
tel. (+48) 338554700
www.golebiewski.pl/wisla

Doba hotelowa trwa od godziny 15.00 do 12.00 następnego dnia.

Uwaga: W przypadku noclegów 9-11 maja 2019 roku nie ma możliwości rezerwacji miejsca bezpośrednio w Hotelu Gołębiewski. Osoby zainteresowane noclegiem prosimy o wybranie odpowiedniej opcji (pakiet z noclegiem) podczas procesu rejestracji. Liczba miejsc ograniczona.

Hotel w cenie noclegu oferuje śniadanie oraz bezpłatny wstęp do Parku Wodnego.

Proponowane hotele i pensjonaty poza Centrum Konferencyjnym

W nawiasach podano odległości pomiędzy Hotelem Gołębiewski (Centrum Konferencyjnym), a pozostałymi hotelami:

Hotel „ARKA SPA” (2,4 km)
ul. Świerkowa 8, 43-460 Wisła
tel. (+48) 338552665
www.hotel-arka.pl

Hotel New Wave (1,4 km)
ul. Górnośląska 44, 43-460 Wisła
tel. (+48) 8552392, (+48) 338551392
www.hotelnewwave.pl

Hotel Pod Gołębiem (850 m)
ul. Wodna 1 A, 43-460 Wisła
tel. (+48) 338545251
www.podgolebiem.pl

Hotel Pod Jedlami*** (1,7 km)
ul. Beskidzka 17, 43-460 Wisła
tel. (+48) 338564700
www.podjedlami.pl

Pensjonat Silesia (600 m)
ul. Bukowa 4, 43-460 Wisła
tel. (+48) 338552586, (+48) 697995194
www.pensjonatsilesia.pl

Villa Rubinstein (200 m)
al. Ks. Bp. Bursche 46, 43-460 Wisła
tel. (+48) 504410738, (+48) 601773333, (+48) 338552036
www.villarubinstein.pl


Biuro organizacyjne: AltaSoft Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Organizator: Polskie Towarzystwo Alergologiczne

Patronat

Patronat medialny

bika logo 200
km_logo_70
MAGAZYN_APTEKARSKI_wyd_cmyk
MEDtube-logo
rynekzdrowia
SUPLINDEX_logo